Category Archives: Korkuluk

by

No comments yet

Korkuluk ve Balkon Korkuluğu

Categories: Balkon Korkuluğu, Korkuluk, Tags: , , ,

Evlerin, yazlıkların, villaların, otellerin, sitelerin hatta ofislerin merdivenlerinde, bahçelerinde, teraslarında, havuz kenarlarında kullanılabilen, çok çeşitli tasarımlar ve çeşitli metaller ile imal edilebilen dekor unsurlarıdır korkuluk. Binanın yapısı ve müşteri isteklerine göre ferforje, paslanmaz çelik veya galvanizli demir olarak imal edilebilmektedir. Paslanmaz korkulukların ana malzemesi çelik olup % 11 oranında krom ihtiva eder. Çelik, sıcak ve soğuk gibi zorlu dış etkenlere karşı dirençli ve sert bir malzeme olduğundan korkuluk imalatında sıkça tercih edilmektedir.

korkulukFerforje korkuluk ise daha otantik ve nostaljik bir hava oluşturmak için tercih edilirler. Neredeyse sayısız tasarımlarda üretilebilen ferforje balkon korkuluğu pencere ve kapı girişlerinde çok estetik görünümler oluşturabilmektedir. Bina içlerinde camlı alüminyum korkuluklar özellikle kurumsal şirketler, oteller ve alışveriş merkezlerinde çokça kullanılmaktadır. Alüminyum korkuluklarda kullanılan ara hat sayısı müşteri beklenti ve isteklerine göre değişkenlik göstermektedir. Çoğunlukla 2 ve 2 arahat kullanılmaktadır. Ayrıca, arahat yerine cam da tercih edilebilir.

Bazı merdiven korkulukları direk duvara da bağlanabilirler. Bu uygulamalarda arahat ve dikme kullanılmamaktadır. Size özel projelendirme ve fiyatlarımız hakkında bilgi almak isterseniz bizi 0212 286 32 33 nolu telefondan arayabilir veya info@metalatolyesi.com maili aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.